Akıllı Saat Dünyasının Yeni Zirvesi: Özellikleriyle Dikkat Çeken Apple Watch Series 9 Tanıtıldı!

Teknoloji devi Apple, yeni akıllı telefon serisi iPhone 15 ile beraber yeni akıllı saat modellerini tanıttı. Firmanın yeni Watch Series 9 modeli sayısız özelliğinin yanında ilginç fiziksel komutları ile dikkat çekti. İşte yeni giyilebilir cihazın öne çıkan özellikleri ve Türkiye fiyatı…

Apple, geçtiğimiz gece düzenlen Wonderlust etkinliği ile yeni iPhone 15 serisini tanıttı.

Ünlü şirket, merakla beklenen akıllı telefonlarının yanında yeni Apple Watch Series 9 ve Watch Ultra 2 saatlerini de sergiledi.

Firmanın 9. nesil akıllı saat modeli Apple Watch Series 9, göze çarpan tasarım değişiklikleri ve dikkat çeken yeni özellikler ile beraber geliyor.

Yeni saat, boyut tarafında 41 mm ve 45 mm olmak iki farklı versiyona sahip. Bununla beraber kullanıcılar, kasa malzemesi olarak alüminyum, paslanmaz çelik ve titanyum arasında seçim yapabiliyor.

Toplamda 6 farklı renk seçeneğiyle satışa sunulacak saat için Gece Yarısı, Yıldız Işığı, Gümüş, Kırmızı, Grafit, Altın ve Pembe renklerinden biri tercih edilebiliyor.

Watch Series 9 ekran alanında da yeni özelliklerle bizleri karşılıyor. Yeni giyilebilir teknoloji, 2000 nite kadar çıkabilen parlaklık değerli 1,9 inç boyutunda LTPO OLED bir panele ev sahipliği yapıyor.

Apple’ın yeni akıllı saati, yeni S9 işlemcisi sayesinde geçtiğimiz senelerde piyasaya sürülen Watch 8 ve Watch 7 modellerine kıyasla daha hızlı ve daha verimli bir performans sunuyor.

Series 9’da bulunan yeni S9 çipi, Series 8’in işlemcisine göre yüzde 60 daha fazla transistör ve yüzde 30 daha hızlı bir deneyim sunuyor. S9 çipi ayrıca, 2 kat daha hızlı sinirsel görevler için dört çekirdekli bir sinir motoruna sahip durumda. Yeni yonga setinde bulunan bu iyileştirmeler, Watch 9 modelinin eski cihazlara kıyasla daha iyi bir performans göstermesini sağlıyor.

Pil ömrü tarafında önemli bir düşüş yaşamayan Watch 9, tıpkı halefi Watch 8 gibi tek şarjda 18 saate varan bir kullanım süresi sunuyor. Yeni saat aynı zamanda, aklaşık 45 dakikada 0’dan yüzde 80’e şarj olabiliyor.

Yeni akıllı saatin en can alıcı yanlarından biri ise “Çift Dokunma” isimli yeni bir fiziksel komut özelliği. Kullanıcılar bu yeni komut sayesinde saatin ekranına dokunmadan birçok işlemi anında gerçekleştirebiliyor.

Saatin bulunduğu elin başparmağını ve işaret parmağını iki kez birbirine dokundurarak gerçekleştirilen yeni özellik ile beraber gelen aramaları cevaplamak, müzik çalmak, telefon üzerinden fotoğraf çekmek veya alarmları ertelemek gibi işlemler ekrana dokunulmadan yapılabilecek.

Sağlık boyutunda optik kalp atış hızı sensörüyle beraber daha kapsamlı hale gelen Watch 9 ayrıca, gelişmiş konum doğruluğu için Ultra Geniş Bant çipini ve çift frekanslı GPS desteğini de bünyesinde bulunduruyor.

watchOS 10 işletim sistemiyle çalışan cihaz, yeni widget’lar, aktivite tasarımları, egzersiz için bisiklet desteği, acil durumlar için hücresel bağlantı noktaları, yeni topografik harita ve Mental Sağlık Uygulaması gibi birçok yazılımsal yeniliği de beraberinde getiriyor.

Apple Watch Series 9’un öne çıkan diğer teknik özellikleri ise şöyle:

  • Kasa boyutu: 41 mm ve 45 mm kasa boyutu

  • Ekran: 1,7 inç ekran 396 x 484 piksel çözünürlük (45mm) – 2000 nit

  • İşlemci: S9

  • Depolama: 32 GB

  • Dayanıklık: IP6X, WR50 ve çatlamaya dayanıklı ekran

  • Sensörler: Barometrik altimetre, optik kalp sensörü, elektriksel kalp sensörü, ivmeölçer, jiroskop, kanda oksijen sensörü, sıcaklık sensörü

  • Bağlantı: Bluetooth 5.3, GPS

  • İşletim Sistemi: watchOS 10

Yeni Apple Watch Series 9, Türkiye’de 22 Eylül tarihi itibariyle ön siparişe açılacak. Akıllı saatin ülkemizdeki başlangıç fiyatı 14.999 TL.

Apple Watch Series 9 fiyat seçenekleri:

41 mm alüminyum, GPS – 14.999 TL

45 mm alüminyum, GPS + LTE – 15.999 TL

41 mm paslanmaz çelik, GPS –  33.499 TL

45 mm paslanmaz çelik, GPS + LTE – 34.999 TL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x