17 Yıl Boyunca Hamile Numarası Yapıp Devletten Yardım Almış!

İtalya’da 55 yaşındaki Barbara Ioele isimli bir kadın, devlet yardımlarından “sahtekarlıkla küçük bir servet kazanmak” ve sahte hamilelikleri nedeniyle 24 yıl boyunca işten önemli miktarda izin almakla suçlandı.

Kadının iddia ettiği 17 hamilelikten sadece beşinin gerçekleştiği, diğerlerinin ise düşük ile sonuçlandığı öne sürüldü. Kadın, son çocuğunu Aralık ayında dünyaya getirdiğini söyledi ancak önceki dokuz ay boyunca onu yakından takip ettiklerini söyleyen polis, tüm hamileliğin bir yalan olduğunu anladıklarını söyledi.

İtalyan Il Mattino gazetesinin haberine göre savcılar, Ioele’nin iddia edilen dolandırıcılığının, diğer sahte belgelerle birlikte Roma’daki bir klinikten çok sayıda doğum belgesinin çalınmasıyla ortaya çıktığını söyledi.

KOCASI DA BİLİYORMUŞ

55 yaşındaki kadın, karnına yastık doldurmakla da suçlandı. Ioele’nin 55 yaşındaki eşi Davide Pizzinato, sorgu sırasında polise Ioele’nin hamile olmadığını bildiğini söyledi.

Polise, beş çocuğunun gerçekten var olduğunu ve tüm hamileliklerinin gerçek olduğunu söyleyen kadın bir yıl altı ay hapis cezası aldı.

YILLARDIR YARDIM PARASI ALIYORMUŞ

Kadının bunu 2000 yılından beri yaptığı ve 94 bin sterlin tutarında sosyal yardım aldığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x