Dilan Polat’ın Yedek Hesabından Aylar Sonra İlk Kez Paylaşım Yapıldı

Sosyal medyanın en çok konuşulan isimlerinden Dilan Polat, eşi Engin Polat ile birlikte Kasım ayının başında önce gözaltına alınmış, daha sonrasında tutuklanmıştı. Süreç boyunca cezaevinde bile yaptıkları anbean takip edilen Polat’ın, yedek Instagram hesabı üzerinden haftalar sonra ilk kez paylaşım yapıldı. Paylaşımda ise dikkat çeken nokta yeni avukatları oldu…

Artık size Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin nasıl bu hale geldiğini anlatmamıza gerek yok diye düşünüyorum.

Başlangıçta Instagram’da boy boy şov yaptıkları lüks hayatlarıyla konuştuk Polat çiftini. Akıl sır ermeyen büyük sürprizler, geziler, mallar, mülkler derken bu gösterişli hayatları adeta gözlerimizi kamaştırıyordu.

Sonrasında bu bahsi geçen büyük paraların nereden nasıl geldiği konusunda meraklı olan kişiler, işin iç yüzünü araştırmaya başlamıştı.

Bu durumda Dilan Polat ve Engin Polat inceleme altına alınmış, haklarında kara para aklama ve vergi kaçırma gibi suçlardan soruşturma açılmıştı. MASAK’ın da devreye girmesi ve rapor hazırlaması ile birlikte Dilan Polat, Engin Polat, ve beraberlerindeki 12 kişi cezaevine girmişti.

Bu süreçte Polat ailesi hakkında birbirinden farklı iddialar gündemi sarstı. Fakat en dikkat çeken konulardan biri, çiftin savunmasını üstlenen avukatların birer birer davadan çekilmesi olmuştu.

Son olarak çiftin avukatı Ahmet Gün, etkin pişmanlık hükmünden yararlanarak itirafçı oldu. Ahmet Gün’ün şoförü dahi soruşturmaya dahil olmuş ve itiraflarda bulunmuştu.

Ahmet Gün’ün verdiği ifade de ortaya çıkmıştı.

‘Burada mal karşılığı olmayan yüklü miktarda para girişi olmaktadır. Bu paranın kaynağının da bahis ya da başka bir kara para aklama olabileceğini şüpheleniyorum ancak bunlar analiz sonucu ortaya çıkacak şeylerdir. Yani iptal edilen faturalar karşılığında bu şirketlerin hesabına giren kaynağı belirsiz yüklü miktarda para hareketi bulunmaktadır.’

Daha sonra çiftin avukatlığını Hukuki Araştırmalar Derneği Kurucusu Hüseyin Kaya üstlenmişti.

Polat ailesinin dosyasını incelediği sırada paylaştığı fotoğrafla gündem olmuştu. Ardından geçmiş kariyeri araştırılan ve Hüseyin Kaya’nın şahsi internet sitesinde Refah Partisi, Fazilet Partisi ve AK Parti’de siyaset yaptığını yazdığı görüldü. Bir diğer yandan Adnan Oktar dava dosyasında da adının geçtiği söylendi.

Bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde bir diğer konu da Sözcü’de yer alan bir haberde paylaşıldı.

Söylenenlere göre Hüseyin Kaya, Polat ailesinin soruşturmasının açıldığı ve davanın görüleceği İstanbul Anadolu Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Kaya ile kuzendi.

Davanın gidişatı büyük bir merakla beklenirken, Dilan Polat’ın yedek Instagram hesabı üzerinden haftalar sonra ilk kez paylaşım yapıldı.

Biliyorsunuz Dilan Polat’ın şahsi hesabı bu olaylar ile birlikte kapatılmıştı. Yedek hesaptaki paylaşımda Avukat Hüseyin Kaya’nın profili de etiketliydi.

Hatta paylaşım, bizzat Hüseyin Kaya’nın Twitter’da yazdığı “Bir örgütsünüz ve tek kalsamda sizi çökerteceğim.” ifadelerinin alıntısıydı.

Paylaşımı avukatın yaptığı düşünülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x