İBB, Cumhuriyet’in 100. Yılı İçin Özel Seri İstanbulkart Tasarladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Cumhuriyet’in 100. yılı için özel seri İstanbulkart tasarladı. Türk bayrağının renginden oluşan tasarımın bir yüzünde Mustafa Kemal Atatürk, diğer yüzünde de 100. yıl logosuna yer verildi. Sınırlı sayıda, isme özel İstanbulkartlara başvurular yıl sonuna kadar online olarak yapılabilecek.

İBB iştiraki BELBİM’den yapılan açıklamada, Cumhuriyet’in 100. yılı için tasarlanan özel seri İstanbulkart ile ilgili açıklama şöyle:

“BELBİM, ulaşım ve yaşam kartı olarak hizmet veren İstanbulkart için Cumhuriyet’in 100. yılına özel tema hazırladı. İstanbulkart Mobil’imizin logosu ay yıldızlı bayrağımızın rengiyle, mobilde yer alan İstanbulkartlar 100. yıl özel seri İstanbulkartlar ile güncellendi. İstanbullular bir asrın coşkusunu yanında taşıyabilsin diye Cumhuriyet’in 100. yılını simgeleyen İstanbulkart tasarlandı.

YIL SONUNA KADAR SINIRLI SAYIDA

Özel seri İstanbulkartlar göz alıcı tasarımıyla dikkat çekiyor. Türk bayrağının renklerinden esinlenen tasarımda kartların bir yüzünde Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk yer alıyor. Diğer yüzünde de 100. yıl tasarımı bulunuyor. Özel seri İstanbulkartlar, diğer kartlardaki tüm özelliklere sahip olup, ulaşım ve alışveriş için kullanılabiliyor. Sınırlı sayıda üretilecek isme özel İstanbulkartlara başvurular bireysel.istanbulkart.istanbul adresinden online olarak yapılıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x