Kervana Beklenen Çift de Dahil Oldu: Özlem Öz ve Tayyar Öz’e de Yurt Dışına Çıkış Yasağı Getirildi!

Polatların ardından, benzerlikleriyle dikkat çeken Özlem Öz ve Tayyar Öz çifti hakkında hakkında 5 farklı suçtan soruşturma başlatılmıştı. Geçtiğimiz saatlerde, Tayyargiller de yurt dışı yasağı getirilen sosyal medya fenomenleri kervanına katıldı.

Birdenbire edindikleri serveti sosyal medyada fenomenlik adı altında göze soka soka paylaşan Dilan ve Engin Polat, geçtiğimiz haftalarda kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla tutuklandı.

Çiftin tutuklanması, gözlerin aynı onlar gibi enteresan bir yükselişe geçip ultra lüks hayatlar yaşayan diğer sosyal medya fenomenlerine çevrilmesine sebep oldu.

Özlem Öz ve Tayyar Öz’ü ilk öne süren de avukat Feyza Altun olmuştu hatta. Feyza Altun, “Bu ikisine de bakmamız lazım arkadaşlar” paylaşımıyla beraber, ‘Tayyargiller’ incelemesi başlamıştı.

Feyza Altun’un fitili ateşlemesiyle başlayan Tayyargiller kaosu, güzellik merkezi işleten, e-ticaretle uğraşan sosyal medya fenomeni çiftin önce inceleme altına alınmasına sebep oldu.

Fakat dün bu inceleme boyut atladı… Murat Ağırel, X (Twitter) hesabından son dakika açıklamasında bulunarak Özlem ve Tayyar Öz hakkında başlatılan incelemenin soruşturmaya dönüştüğünü belirtti ve dosyaya engel koyulduğunu açıkladı.

Avukat Feyza Altun sayesinde de çift hakkında 5 farklı suçtan soruşturma başlatıldığını öğrendik.

“Resmi Belgede sahtecilik”,  

“Suç işlemek amacıyla örgüt kurma”,  

“Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma,  

“Malvarlığı değerlerinin gayrimeşru kaynağını gizlemek”  

“Vergi usul Kanununa muhalefet”

Geçtiğimiz saatlerde Özlem Öz ve Tayyar Öz’ün de, dün gece Murat Ağırel’in duyurduğu yurt dışı yasağı getirilen sosyal medya fenomenleri kervanına katıldığı ortaya çıktı.

İnceleme, soruşturma, yurt dışı yasağı… Adım adım Polatlarla aynı yola doğru ilerliyor gibi duruyor Tayyargiller… Siz ne düşünüyorsunuz? Hadi yorumlarda buluşalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x