SON DAKİKA: Inter-Juventus derbisinde Hakan Çalhanoğlu damgası! İtalya’da Kenan Yıldız eleştirisi

İtalya Serie A’nın 23. haftası büyük bir maça sahne oldu. İtalya’nın en büyük derbilerinden birinde Inter ile Juventus, Giuseppe Meazza’da karşı karşıya geldi.

Inter’de Hakan Çalhanoğlu, Juventus’ta ise Kenan Yıldız dev maça ilk 11’de başladı. Inter sahasında Juventus’u Gatti’nin kendi kalesine attığı golle 1-0 mağlup etti ve 1 maç eksiğine rağmen Juventus’la arasındaki puan farkını 4’e çıkararak liderliğini sürdürdü.

İtalyan basını Hakan Çalhanoğlu’na övgüler yağdırdı. Juventus’ta Kenan Yıldız’ın daha önce oyundan alınması gerektiği vurgulandı.

İTALYA’DAN HAKAN VE KENAN YANSIMALARI

İtalya’nın öne gelen spor portalı La Gazzetta dello Sport’ta Hakan Çalhanoğlu için bir yazı kaleme alındı. Andrea Ramazzotti imzalı haberde Hakan Çalhanoğlu için “Çalhanoğlu, Oscar ödüllü bir yönetmen gibi. İlk İtalya şampiyonluğuna gidiyor. Türk oyuncu 106 pas denedi ve sadece altı pas hatası yaparak neredeyse mükemmel bir oyun ortaya koydu.” ifadelerine yer verildi.

La Gazzetta dello Sport’un maç puanlamasında ise Kenan Yıldız, Juventus adına en az puanı aldı. Haberde genç oyuncunun Allegri tarafından daha önce oyundan alınması gerektiği vurgulandı.

“NE KLAS NE AYAK AMA! KENAN DERBİDE KAYBOLDU”

Corriere della Sera’da Hakan Çalhanoğlu için ‘Süper‘ yorumu yapıldı. Haberde “Inter’in uzun galibiyet serisinde en öne çıkan isim. Gerçekten aydınlatıcı. İlk yarıda Di Marco’ya verdiği pas gecenin hareketi arasına girdi.” denildi.

Kenan Yıldız’ın Giuseppe Meazza’nın muazzam atmosferinde kaybolduğu belirtilen haberin detayında “Dişlilerini devreye sokmakta oldukça zorlandı. Hareketlenmeye başlasa da etkili olamadı.” ifadeleri kullanıldı.

GOAL Italia, Inter-Juventus derbisi puanlamasında maçın yıldızını Hakan Çalhanoğlu olarak seçti. Milli yıldız için “Onun için bilet alıp izlemeye değer. Ne klas, ne ayak ama!” ifadelerine yer verildi.

“GEOMETRİ VE KALİTE: HAKAN ÇALHANOĞLU! KENAN YILDIZ KALİTESİNİ GÖSTEREMEDİ”

Sport Virgilio’da yer alan haberde Hakan Çalhanoğlu’ndan övgüyle bahsedildi. Haberde “Geometri ve kalite: Hakan asla hayal kırıklığına uğratmıyor.” denildi.

Kenan Yıldız için ise “Allegri Türk yetenek üzerine kumar oynamaya devam ediyor ama belki derbinin havasından, belki de Juventus’un bekle ve gör tavrından kaynaklandı ama gerçek şu ki hiçbir zaman klasını ortaya koymayı başaramadı.” denildi.

“HAKAN BİR LİDER VE SÜRÜKLEYİCİ”

Eurosport Italia, Hakan Çalhanoğlu’ndan övgüyle bahsetti. Haberde milli yıldız için “Bir lider ve sürükleyici, sonsuz sayıda topla oynadı. Aşırıya kaçmak istemedi ve pozisyonunu kaybetmek istemedi. Çok gösterişli. İkinci yarıda sağ ayağıyla harika bir voleyle dış direğe takıldı. İyi hazırlandıktan sonra sağ ayağıyla tekrar denedi ama golü bulamadı. Her zaman kendini gösterdi.” ifadeleri kullanıldı.

Kenan Yıldız’ın Vlahovic ile anlaşmazlık yaşadığı belirtilen haberde “Bu kesinlikle gözden geçirilecek. Topu ararken çok fazla yere düşüyor. Çok az mücadele ediyor, bu tip maçlar için hala çok ‘yumuşak” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x