Tır şoförü başka bir tırdan yapılmak istenen hırsızlığı önledi

Sultangazi’deki bir tır şoförü başka bir tırdan akaryakıt çalmaya çalışanları kaçırmayı başardı.

DHA’nın haberine göre olay, 31 Ocak Çarşamba günü, 01.30 sıralarında, Sultangazi Arnavutköy yolu üzerinde meydana geldi. İddiaya göre; tır şoförü Ali Yeşilyurt, yol kenarına aracını park ederek, uyudu. Bir süre sonra tırın yanına bir otomobil yaklaştı. Otomobilin yolcu koltuğunda bulunan kişinin tırın akaryakıt deposunu levye ile açmaya çalıştığı sırada seyir halinde olan bir başka tır şoförü Hamza Bidikçi, durumu fark etti. Bidikçi, tırı şüphelilerin üzerine doğru sürerek uzun süre kornaya bastı. Sesi duyan otomobildeki şüpheliler, hızla olay yerinden kaçtı. Bu sırada tırın içinde uyuyan şoförü Ali Yeşilyurt da aşağı indi. Yeşilyurt, polise giderek, şüphelilerden şikayetçi oldu.

POLİSE GİDİP ŞİKAYETÇİ OLDU

Yaşananlar, Hamza Bidikçi’nin kullandığı tırın araç kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, şüpheliler park halindeki TIR’dan akaryakıt çalmaya çalıştığı sırada seyir halindeki TIR şoförü durumu fark ederek kornaya basıyor. Şüphelilerin korna sesini duyduktan sonra kaçtığı görülüyor.

Yaşananları anlatan tır şoförü Hamza Bidikçi, “Seyir halindeyken akaryakıt istasyonun önünde bir tane tıra yanaşmış otomobil fark ettim. Bunların hırsızlık yaptığını fark ettim. Üzerlerine kırdım, korna çalarak şoförü uyandırmaya çalıştım. Hırsızlar kaçtıktan sonra şoförle birlikte kamera görüntüleri alıp, polise gönderdik. Bu hırsızlar İstanbul’un her yerini mesken haline getirmiş durumda. Son model lüks araçlara yerleştirdikleri sistemle tırların yanına yanaşıp, levye ile yakıt deposunun kapağını kırdıktan sonra hortumu mazot deposunun içine koyup, 5 dakikalık kısa bir süre içerisinde bütün mazotu çekip, kayıplara karışıyorlar. Ayrıca plakalarına yerleştirdikleri özel sistemden dolayı kameralardan plaka okunmuyor. Hologram plakaları kullanıyorlar ve bundan dolayı yansıma yapıyor hiçbir plaka gözükmüyor. Biz tır sürücüleri, bu konuda çok mağdur durumdayız” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x