Twitch Müstehcen İçerik Konusundaki Tavrını Esnetti

Twitch, cinsel içerik politikasında yaptığı değişik ile bundan böyle platformdaki müstehcen içeriklerin önünü açmış durumda. Bir içerik üreticisinin web sitesinde yayınlanan bir yayında üstsüz görünmesinin ardından cinsel içerikle ilgili kafa karıştırıcı kuralları düzenleme kararı aldı. Kullanıcılardan gelen geri bildirimler sonrasında platform kılavuz sayfasındaki iki ayrı cinsel içerik politikası bölümünü birleştirdi ve daha önce yasak olan bazı materyallere, uygun şekilde etiketlendikleri sürece artık platformda izin vereceğini açıkladı.

Bunlar arasında Twitch’in kadın yayıncıların “orantısız bir şekilde cezalandırılmasına” neden olduğunu kabul ettiği, tamamen giyinikken “göğüsleri, kalçaları ve pelvik bölgeyi kasıtlı olarak vurgulayan” içerikler de yer alıyor.

Platform artık yayınlarda çizilmiş, canlandırılmış ya da şekillendirilmiş, kadınları temsil eden göğüslerin, cinsel organların ya da tamamen açıkta olan kalçaların gösterilmesine de izin veriyor. Kadınları temsil eden göğüsler ve kalçalar üzerine yazı yazıldığını gösteren videoların yanı sıra striptiz dansları içeren videolara da artık izin veriliyor. Öte yandan, kurgulanmış cinsel eylemler ve mastürbasyon yasak olmaya devam edecek. Bu arada “twerking” ve “grinding” içeren dans hareketleri artık videolarda etiketlenmeden bile gösterilebilecek.

Cinsel içerik politikasını değiştiren Twitch, ana sayfa algoritmasını da değiştirerek Uyuşturucu, Sarhoşluk veya Aşırı Tütün Kullanımı; Şiddet ve Grafik Tasvirler; Kumar ve/veya Cinsel Temalar ile etiketlenmiş içerikleri artık önermeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x