Yeni Merkez Bankası Başkanının kim olacağı belli oldu. Saray birini istiyor Mehmet Şimşek birini

Merkez Bankası Başkanı Gaye Erkan’ın bu akşam saatlerinde Twitter üzerinden istifa istemesi üzerine Külliyede hareket başladı.

Bakan Şimşek, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Önerim doğrultusunda yeni atanacak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı ve ekibine başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yeniçağ yazarı ve ekonomist Remzi Özdemir, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın istifası sonrası Pazartesi günü piyasaların nasıl açıklanacağı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

MEHMET ŞİMŞEK YENİ BAŞKAN ATAMASI İÇİN KISA BİR SÜRE SONRA SARAYA ÇIKACAK

Mehmet Şimşek’in Cevdet Akçay ismi için baskı yaptığını söyleyen Özdemir, Merkez Bankası Başkanı Gaye Erkan’ın bu akşam saatlerinde Twitter üzerinden istifası yani affını istemesinin ardından Külliyede hareket başladığını, Mehmet Şimşek’in yeni başkan ataması için kısa bir süre sonra saraya çıkacağını söyledi.

MEHMET ŞİMŞEK CEVDET AKÇAY DİYOR. CUMHURBAŞKANLIĞI İSE HATİCE KARAHAN DİYOR

Mehmet Şimşek’in yeni başkan ataması konusunda görüşme yapması beklendiğini söyleyen Özdemir, “Başkan yapmak istediği kişi kendisinin isteği üzerine başkan yardımcısı görevine gelen Cevdet Akçay. Bankacılık kulislerinde dolaşan bilgiye göre. Cumhurbaşkanlığı ise Erdoğan’ın eski danışmanı Hatice Karahan’ın bu görevi atanması konusunda ısrarlı bir çalışma var. Yeni merkez bankası Başkanı’nın bu gece yarısı ya da en geç yarın atanması bekleniyor. Başkan Yardımcısı Cevdet Akçay’ın bakanlıkta Mehmet Şimşek ile görüşme yaptığı öne sürülüyor.”

Bankacılık kulislerinde dolaşan bilgiye göre ise Cumhurbaşkanlığı, yeni MB Başkanı olarak Erdoğan’ın eski danışmanı Hatice Karahan’ın bu atanmasında ısrar ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x